Stavba vzdělávacího komplexu ve Zlíně komplikuje průchod pěších

ZLÍN – Výstavba připojovacího pruhu u vznikajícího vzdělávacího komplexu ve Zlíně komplikuje průchod pěších na Štefánikově ulici. Chodci mohou využívat náhradních označených tras, sdělila serveru Zlin.cz Andrea Kadlčíková, mluvčí Univerzity Tomáše Bati, která stavbu realizuje.

Problémy vznikají kvůli připojovacímu pruhu a budování nové zastávky MHD Školní. „Do 3. září bude zcela mimo provoz přechod na Štefánikově ulici z ulice Školní. Chodci mohou využívat náhradních komunikačních tras, které jsou na místě označené,“ uvedla Kadlčíková.

Začátkem školního roku v období od 4. září do 30. října bude přechod pro chodce v provozu, zastávka MHD Školní však bude stále v dočasném umístění před Kongresovým centrem Zlín. „Od 1. listopadu bude uvedena do provozu nově zrekonstruovaná zastávka MHD Školní a všechny komunikační trasy budou nadále bez omezení,“ doplnila Kadlčíková.

Univerzita si je komplikací vědoma. „Univerzita Tomáše Bati coby stavebník žádá laskavě veřejnost o pochopení a omlouvá se tímto za vynucená dočasná omezení,“ sdělil kvestor Alexander Černý.

Výstavba vzdělávacího komplexu je před dokončením. Hotovo má být na podzim. Komplex nabídne místo tisícům studentů i kantorům. Bude mít podobu dvou budov o šesti patrech, které spojí prostřední část. Autorkou projektu je známá zlínská rodačka Eva Jiřičká, která už pro město navrhla například Kongresové centrum. Učebny by měly sloužit především humanitním oborům, zázemí v nich ale najdou i jiná odvětví. Bude tam například speciální tlumočnická učebna pro jazykové obory, ale i interaktivní centrum pro budoucí pedagogy.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x