Část sportovní haly se v rekordním čase proměnila ve studentský internát

UHERSKÝ BROD - V rekordně krátké době se dvě patra sportovní haly v Havřicích proměnila z nepoužívaných a takřka vybydlených prostor bývalé ubytovny na nový internát pro 28 studentů uherskobrodské Střední průmyslové školy a obchodní akademie (SPŠ OA). Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Elen Sladká.

Od žádosti přes vyřízení všech povolení, zpracování projektu, stavební úpravy až ke kolaudaci uběhlo pouhých 46 dní. „Málokdo věřil tomu, že se to v tak krátkém čase povede. Stavbu jsme sledovali s napětím, protože tam byl poměrně velký objem prací. Ale stavební firma dokázala téměř nemožné a vše se podařilo,“ komentoval úspěšný projekt uherskobrodský starosta Patrik Kunčar.

Žádostí ředitele SPŠ OA o zřízení internátu se 26. června zabývalo zastupitelstvo a ihned schválilo investiční záměr. Během jediného měsíce se pak podařilo dokončit projektovou dokumentaci, vyřídit všechna vyjádření dotčených orgánů a souhlas stavebního úřadu, vybrat zhotovitele, podepsat smlouvu, realizovat celou rekonstrukci a 14. září bylo celé dílo zkolaudováno. „Náš harmonogram prací se nepočítal na dny, ale na hodiny,“ popsal rychlost prací zástupce stavební firmy Josef Lysoněk.

Ve druhém a třetím patře sportovní haly vzniklo deset dvoulůžkových a dva čtyřlůžkové pokoje, zázemí pro vychovatele, vrátnice, dvě studovny, jídelna s výdejnou jídel, sociální zařízení a další prostory. O smontování a instalaci veškerého nábytku se postarají vlastními silami pracovníci a studenti SPŠ OA. Náklady na stavbu se vyšplhaly na více než 6,7 milionů korun.

„Jsem velmi rád, že Střední průmyslová škola a Obchodní akademie bude moct ubytovat další studenty. Jsou to především žáci z Jihomoravského kraje, zejména z Hodonínska a Brněnska. Najdou tu příjemné prostředí pro studium i volný čas,“ dodal ředitel školy Rostislav Šmíd.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x