Zlínský kraj postavil za 14 milionů krček na uherskobrodském učilišti

UHERSKÝ BROD – Střední odborné učiliště Uherský Brod má nový spojovací krček mezi hlavní a vedlejší budovou. Náklady 14 milionů korun pokryl zřizovatel školy Zlínský kraj, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového odboru Jan Vandík.

Krček se dočkal slavnostního otevření. „Nový krček umožní snadnější pohyb mezi oběma budovami. Tím mimo jiné pro žáky i pedagogy odpadne nutnost neustálého přezouvání. Krček je navíc řešen bezbariérově, takže ho budou moct používat také osoby s omezenou pohyblivostí. Bez potíží se tak dostanou do budovy odborného výcviku, kam zatím bezbariérový přístup chyběl,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Krček tvoří ocelová rámová konstrukce, podporují ho vnější ocelové kruhové sloupy. „Opláštění je z hliníku a pevných dvojskel, která jsou kombinována s větracími křídly. Použito je barevné lakované zasklení,“ doplnil Vandík.

Podle něj zvolené opláštění splňuje požadavky památkářů, protože budovy se nacházejí v památkové zóně. „Krček je temperován, jeho vnitřní šířka činí 2 metry,“ poznamenal Vandík.

Současně s krčkem vznikly na škole také nové šatny pro žáky, a to v přízemí budovy B. Vyrovnala se tam podlaha, vyměnila se podlahová krytina, upravily stěny a celý prostor se vymaloval.

 

--> --> --> --> -->