Psa, který pokousal své majitele, museli policisté zastřelit

UHERSKOBRODSKO - Policisté ukončili vyšetřování případu, kdy se pes vrhl na své majitele a pokousal je. Strážci zákona museli rozzuřené zvíře zastřelit, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Situace byla podle policistů velmi vážná a manželskému páru z Uherskobrodska šlo doslova o život. Nešťastná událost se stala ve večerních hodinách, když se jednašedesátiletý muž vrátil domů ze sousedské návštěvy. Poté, co přišel na dvorek, zaútočil na něj jeho vlastní pes – stafordšírský teriér. Jakmile manželka uviděla, co se děje, vyběhla za ním a snažila se psa od svého muže odehnat. Poté se rozzuřené zvíře vrhlo i na ni. Zatím, co pes oba manžele napadal, ženě se podařilo zavolat na tísňovou linku rychlé záchranné pomoci.

„Jak záchranáři, tak i přivolaní uherskobrodští policisté se nemohli ke zraněným dostat. Agresivní pes neustále útočil na své oběti, které ležely v chodbě domu. Odchyt psa tak nebyl možný a vážnost situace nesnesla odkladu, protože lidé byli bezprostředně ohroženi na životě a zdraví. Proto jeden z policistů psa zastřelil,“ podotkla Šabatová. Ihned poté vběhl lékař za zraněnými, aby jim poskytl ošetření. Manželé byli poté převezeni do Uherskohradišťské nemocnice. Utrpěli velmi vážná zranění zejména na hlavě a v obličeji.

„Podobnou událost naši policisté řešili před šesti lety v areálu firmy v Hluku. Tehdy tam rozzuřený hlídací německý ovčák pokousal dva zaměstnance. I v tomto případě musel být pes zastřelen,“ doplnila policejní mluvčí.

 

--> --> --> --> -->