Podle mluvčího zlínské radnice se také potvrdilo, že přes představenstvo se k členům družstva nedostávají všechny informace, které se jim město snaží předat a které mají pomoci vyřešit budoucnost BDP. „Pavel Sekula dlouhodobě odmítá předložit účetnictví BDP ke kontrole, přestože na ni má město Zlín jako jeden z členů družstva právo. A kontrolu provést chceme, už proto, že pan Sekula uskutečnil, jak sám říká, „rekonstrukci“ účetnictví. Nevíme, co si pod tímto pojmem představit a nevíme ani, k jakým zásahům do účetnictví došlo a k čemu měly sloužit,“ poznamenal Zdeněk Dvořák.
Na fakt, že mu předseda BDP dlouhodobě odpírá možnost zkontrolovat účetnictví, město Zlín upozorňuje dlouhodobě. Pavel Sekula jej proto zažaloval, ovšem neuspěl. Okresní soud ve Zlíně dal za pravdu stanovisku radnice. Ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvádí, že „žalobce (Pavel Sekula) coby předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně odmítal předložit žalovanému (město Zlín), resp. umožnit mu kontrolu účetnictví BDP za požadované období.“ Předseda BDP zažaloval také náměstka primátora Ondřeje Bětáka. Domáhal se toho, aby se představitel města zdržel výroků, že BDP manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví. Okresní soud požadavek předsedy BDP rovněž odmítl.
Město Zlín potřebuje zkontrolovat účetnictví BDP mimo jiné proto, že členové družstva požadují provést úpravy majetkových poměrů. Vyřešit je potřeba zejména podmínky, za kterých se družstevníci stanou majiteli bytů, jenž užívají.
Radnice má k dispozici celou řadu řešení. „Vedle několika dohod a vypořádání je možná i varianta odchodu města Zlína z BDP a prodej jeho podílu případnému zájemci, se kterým by následně BDP jednalo o úpravách majetkových poměrů. Prodej vlastnického podílu města třetímu subjektu je ale poslední variantou. Kvůli členům BDP stále preferujeme cestu dohody i přes skutečnost, že předseda a představenstvo BDP se mnou ukončili veškerá jednání,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec, do jehož kompetencí patří bytová politika.