Policie odvezla další munici z vrbětického areálu

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Centrem Zlína dnes dopoledne projel konvoj policejních aut, včetně speciálu. Policisté totiž odváželi z bývalého vojenského areálu ve Vrběticích na Slavičínsku další munici.

Přestože od výbuchu ve Vrběticích uplynuly už tři roky, policisté jsou stále na místě a prohledávají oblast, která je doslova posázena municí, kterou rozmetaly rozsáhlé detonace. Během té doby stačila odvézt stovky tun střelného materiálu. Letos v létě se jim podařilo dostat do místa druhého epicentra exploze, která byla ve skladu s číslem 12. odtud pak odvážejí nevybuchlou munici. A ne jinak tomu bylo i dnes. „V dopoledních hodinách projel Zlínem i dalšími městy policejní speciál, který odvážel materiál určený k likvidaci,“ potvrdil mluvčí zlínské krajské policie Petr Jaroš.
K výbuchu ve skladech s čísly 12 a 16 ve Vrběticích na Slavičínsku došlo na podzim roku 2014. Při detonacích zahynuli dva muži. Od té doby je celá oblast střežena a je do ní zakázaný vstup. I přes to se několika lidem podařilo do areálu dostat a z něj odnést několik poškozených zbraní. Kriminalisté v květnu dopadli a obvinili z nedovoleného ozbrojování dva pachatele, ale není vyloučené, že některé zbraně z areálu jsou již v oběhu.

--> --> --> --> -->