Ve sklepě by mohla vzniknout například „Galerie vín“ a vinárna. Z dobových fotografií je patrné, že vstup z Masarykova náměstí zde byl už historicky, a byl umístěn pod dnešní podatelnou. Z toho vychází i studie, která je podkladem pro tento záměr.
Studie zpracovaná architektem Jaroslavem Meluzinem se zabývá dvěma variantami. Z hlediska možnosti rozdělení provozu ve sklepení na dva provozovatele a eliminace dalších zásahů do konstrukce objektu doporučuje Odbor rozvoje města variantu 2. „Ta řeší umístění vstupu do sklepních prostor pod úrovní současného přilehlého terénu ze strany od Masarykova náměstí. Vstup je asi 90 cm zapuštěný a přístup ke dveřím je řešen schodištěm z obou stran. Schodiště budou chráněna zdí nebo zábradlím. Vnitřní schodiště lze v tomto případě zalomit a vést jej při obvodové zdi. Tím se neznehodnotí prostor pod schodištěm. Schodiště může být odděleno od sklepního prostoru příčkou, například prosklenou, a tím budou zajištěny samostatné vstupy do dvou částí. Řešení se sníženým vstupem je výhodné i tím, že se nebude muset provádět výšková úprava podlahy v podatelně,“ upřesnila Sladká.
Ve variantě 1 je vstup přímým schodištěm z úrovně stávajícího terénu. Schodiště zasahuje do prostoru místnosti, ze které jsou vstupy do ostatních částí sklepení. Prostor se tak nedá rozdělit, aby mohl být provozován dvěma provozovateli. Zároveň je částečně znehodnocen vyústěním schodiště do prostoru. Vzhledem k výškovému řešení navíc tato varianta vyžaduje úpravy podlahy v podatelně.
U obou variant je nutné řešit zpevnění zdiva a kleneb, hygienické zázemí pro hosty i pro personál, úpravy instalací, doplnit vzduchotechnická zařízení a upravit podlahy. Celkové náklady na realizaci záměru byly odhadnuty na čtyři miliony korun.