Podle primátora Miroslava Adámka se městu daří a díky stálemu růstu DPH se zvyšují jeho daňové příjmy. „Proto není důvod navyšovat jakékoliv poplatky,“ uvedl Adámek. Dodal, že si lidé mají užívat ekonomicky příznivou dobu.
Naposledy se nájemné v bytech měnilo v roce 2014, kdy se snižovalo. Od té doby je stejné. Krom 79,53 koruny za metr čtvereční u standardních bytů se u vekokapacitních bytů na Okružní, Středové a Nad Ovčírnou platí za metr čtvereční 69 korun a u bytů se sníženou kvalitou 65 korun za metr čtvereční. U bytů se státní dotací je rozmezí 19,66 až 58,98 koruny za metr čtvereční, u bytů pro seniory a zdravotně postižené 19,66 až 40 korun za metr čtvereční a u bytů startovacích pro mladé rodiny se cena za metr čtvereční pohybuje od 50 do 60 korun.
Stejná částka zůstane i u poplatku za odpad. Lidé budou nadále dávat 500 korun ročně. „Je to i přesto, že město na tuto činnost doplácí každý rok asi 10 milionů korun,“ informoval Dvořák. Podle něj bude nadále město poskytovat řadu úlev a osvobození.
Například úlevu 40 procent z poplatku mají děti do 18 let a senioři nad 65 let i studenti, kteří studují mimo Zlínský kraj, nebo občané s průkazem ZTP a ZTP/P. „Osvobození ve stoprocentní výši město poskytuje občanům, kteří se více než deset měsíců v kalendářním roce zdržují mimo Zlín a tento fakt prokáží patřičným dokladem,“ doplnil Dvořák.
Na druhé straně radnice apeluje na občany, aby poplatek zaplatili včas. „Případné neplatiče budeme kontaktovat prostřednictvím vymáhacího oddělení, a to nařízením daňové exekuce. Můžeme to tak vymáhat například srážkami ze mzdy nebo jiných příjmů i třeba přikázáním pohledávky z účtu. Vymáhací oddělení magistrátu taktéž spolupracuje se soudními exekutory,“ zdůraznil Dvořák.