Na počátku celého případu bylo mírně zmatené oznámení osmadvacetiletého muže z obce poblíž Zlína, který koncem srpna navštívil noční podnik v centru Zlína, kde se opil a přišel o peněženku s penězi a platebními kartami. Nebyl schopen upřesnit, kolik měl v peněžence peněz, ani sdělit, co konkrétně jejímu odcizení předcházelo. Vzhledem k tomu, že byl muž lehce zraněný, zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – loupež.
„Policejní prověřování a důkladné výslechy všech svědků však prokázaly, že k tomuto závažnému zločinu nedošlo. Okradený muž, který trpí psychickou nemocí, se po konzumaci alkoholu v baru přestal ovládat, byl vulgární a měl nevhodné poznámky směrem k obsluze. Proto ho přítel servírky, sedmadvacetiletý muž z Brna, vyvedl ven, kde zřejmě vlivem opilosti upadl na zem a zranil se. Když se přítel servírky vracel zpět, uviděl ležet mezi dveřmi baru na zemi peněženku, kterou si nechal. Eura, která v ní byla, šel ihned rozměnit do blízké směnárny a přišel si na téměř 30 tisíc korun, které použil pro vlastní potřebu,“ objasnila okolnosti případu Kozumplíková.
Komisař z oddělení zlínské kriminální policie nyní obvinil sedmadvacetiletého muže z Brna žijícího momentálně ve Zlíně z trestných činů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení hrozí šestkrát soudně trestanému muži až dva roky vězení. Za loupež mu přitom původně hrozil několikanásobně vyšší trest.
Policie v souvislosti s případem znovu upozornila, že pokud kdokoliv nalezne věc, zejména větší hodnoty, která mu nepatří, je jeho povinností tento předmět vrátit. Může se jednat například o doklady, platební karty nebo peníze. Nezná-li člověk majitele, pak může vše odevzdat na příslušném úřadu či na policejní stanici.