První občánek Uherského Brodu nepřišel na svět v porodnici, ale doma

UHERSKÝ BROD - Uherskobrodský starosta Patrik Kunčar přivítal prvního občánka města letešního roku, který je zároveň i prvním letošním dítkem na Slovácku. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká.

Uherskohradišťská nemocnice ohlásila příchod svého prvního miminka 1. ledna v 16.06 hodin. Jednalo se o chlapečka. Patrika z Vlčnova. Jak se ale později ukázalo, Patrik prvním novorozencem na Uherskohradišťsku nebyl. Prvním dítětem, které se narodilo v roce 2018 v okrese Uherské Hradiště, je totiž Jakub Kostka z Uherského Brodu. Kubík se narodil při domácím porodu, a proto nebyl v žádné porodnici evidován.

Jakub se narodil 1. ledna v Uherském Brodě ve 2.04 hodin. Na svět přišel přímo doma. „Ještě jsme se společně podívali na ohňostroj a pak už šlo všechno velice rychle. Volali jsme sestřičku, ale přišla, až bylo po všem,“ svěřila se maminka malého Kubíka. Na přírůstek v rodině se těšili už dva starší sourozenci.

Kubíka, který má 3,3 kilogramu a 50 centimetrů, přišel mezi občany Uherského Brodu přivítat starosta Patrik Kunčar. Přinesl mu dárkový šek na pět tisíc korun a velkého plyšového medvídka. Rodičům poblahopřál k narození syna a řekl, že je velmi rád, že se počet obyvatel města zase rozrostl.

 

--> --> --> --> -->