Děti pomohly dopadnout zloděje

PRAKŠICE – Nadšení z duchapřítomnosti dětí ze základní školy jsou policisté v Uherském Brodě. Školákům se totiž podařilo překazit zloději kol jeho plán, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Velké poděkování by si podle policistů zasloužilo několik žáků ze základní školy v Prakšicích. Díky jejich všímavosti a rychlému jednání totiž nepřišel jejich spolužák o kolo.

„V pondělí odpoledne vycházela ze školy skupinka žáků. V ten moment jejich pozornost upoutal neznámý mladý muž. Ten totiž vzal ze stojanu před školou kolo jejich spolužáka, nasedl na něj a ujížděl pryč. Děti neváhaly a ihned zavolaly na linku 158 a navíc vše zadokumentovaly na mobilní telefon,“ popsala Šabatová situaci, která určitě nesvědčí o lhostejnosti.

Muž na kole zajel za nejbližší budovu, kde stála bílá felicie i s řidičem. Lup za sedm tisíc korun naložili do kufru a ujížděli směrem na Uherský Brod.

„Přivolaní policisté tak od dětí získali potřebné informace, které začali ihned prověřovat,“ pokračovala mluvčí.

Nedlouho poté už další hlídka policistů zastavovala v Uherském Brodě popisovanou felicii s podezřelými muži ve věku 25 a 38 let, kteří se ke krádeži ihned přiznali.

„Oba muži, kteří v minulosti už několikrát překročili hranici zákona, skončili ještě ten den v policejní cele. Sdělili jsme jim obvinění z trestného činu krádež, za což zákon ukládá až dvouleté vězení,“ dodala Šabatová.

 

--> --> --> --> -->