V kraji vznikne další sportovní hala, stavět by se mohlo už příští rok

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Další pracovní schůzka ohledně stavby nové sportovní haly se konala před pár dny na radnici ve Valašském Meziříčí. Město ji postaví ve spolupráci se Zlínským krajem, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.

Hala vznikne v areálu Integrované střední školy – COP a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky (ISŠ-COP), která se nachází na ulici Palackého. Schůzky se zúčastnili zástupci města, Zlínského kraje a další dotčené osoby.

Na setkání se hovořilo o konkrétní formě spolupráce i financování. Hostům byla představena prezentace nové haly, které se zhostil architekt Pavel Pazdziora.

„Naším cílem je, aby se letos začalo projektovat,“ řekl hned v úvodu valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek a dodal: „Než začneme společně projektovat, tak bychom měli mít vyřešeny veškeré smluvní vztahy, které nás do budoucna čekají, a to bez ohledu na to, zda získáme dotaci, či nikoliv.“

Dále se mluvilo o tom, jakým způsobem bude financován provoz nového sportoviště a možné napojení haly k soustavě centrálního zásobování teplem. „Jeví se nám to jako ekonomicky nejvýhodnější způsob vytápění. Na CZT bychom připojili i stávající školu,“ pokračoval Stržínek.

„Investiční záměr začneme řešit během měsíce února,“ slíbil František Mikeštík, vedoucí odboru investic oddělení přípravy a realizace investičních akcí Zlínského kraje.

Pokud vše půjde podle plánu, stavět by se mohlo začít během roku 2019.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x