Koncert začne v 19.00. „Osu klasicistního recitálu tvoří na jedné straně proslulé árie z Mozartových oper a na druhé straně neméně kvalitní, ale publiku méně známé árie z oper Antona Salieriho, jako je například Falstaff, La grotta di Trofonio nebo Axur Re d‘ Ormus,“ vyjmenovala Andělová.
Setkání virtuosní hudby Wolfganga Amadea Mozarta a Antona Salieriho na jednom pódiu je podle Válka vzácností. „Čím je stará hudba pro moderní věk blízká soudobému člověku zmítajícímu se ve vichru vědeckotechnické revoluce 21. století? Harmonií, rytmem a všemi archetypy vzrušujícími člověka od nepaměti. Ať už seděl u ohně nebo v honosné loži Burgtheatru,“ uvedl Válek.
Podle něj nevšední zájem o barokní hudbu svědčí o tom, že právě toto poselství v ní soudobý uštvaný člověk neomylně cítí. „Podobně jako melodie rockových hvězd je schopen zaníceně vnímat i Bacha nebo Mozarta. Život a smrt, láska a nenávist, sladkost a hořkost, světlo a stín nebo nebe a peklo, to jsou témata barokních oper, oratorií, koncertů a symfonií, která představujeme publiku co nejvíce tak, jak je autoři opravdu napsali. Pro jaké nástroje, v rychlosti temp, která uznávali oni, s estetickými ideály, kterým věřili,“ dodal Válek.
Podle Andělové Plachetka jako jeden z nejvýraznějších objevů mezinárodní operní scény plně rozvíjí svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent a prezentuje se v klasicistním repertoáru. „Za jeho interpretaci sklízí nemalé úspěchy už od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň. Právě vídeňské ztvárnění Dona Giovanniho znamenalo pro Adama Plachetku výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového Mozartovského operního nebe,“ zdůraznila Plachetková.
Soubor Czech Ensemble Baroque vznikl v roce 1998. Založil ho Válek a tvoří ho orchestr, vokální ansámbl a sólisté. Členy jsou instrumentalisté a zpěváci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa. Dalšími známými lidmi, kteří s tělesem spolupracovali, je například Pavel Šporcl nebo Vojtěch Dyk.