Finiš Press cupu: starosti starostů a koncert pro Pragokoncert

ZLÍN - Bylo to tedy v závěru 23. ročníku Press cupu, nejstaršího halového turnaje fotbalistů v regionu, drama, jaké se jen tak nevidí. Klání pořádané tradičně zlínskou krajskou organizací Syndikátu novinářů mělo na startu sedm hodně dobrých týmů a na konci jediného vítěze.

Už už to vypadalo, na slávu v řadách celorepublikového týmu starostů, kteří se mimo jiné sjeli i z Ústeckého či Libereckého kraje. Jenže to by museli v samém závěru bodovat proti silnému, ale tentokrát méně produktivnímu výběru zlínského Magistrátu.

Muži ze zlínské radnice nakonec zápas dotáhli do vítězného konce 3:1, zajistili si bronz, starosty usadili na stříbrnou příčku, ovšem k prvenství vyšvihli tradičně výborný, ale málokdy Štěstěnou líbaný výběr Pragokoncertu.

„Báječný dárek k blížícím se kulatinám,“ glosoval to přímo ze hřiště kapitán týmu a ředitel společnosti Jiří Daron, mimochodem v plné aklimatizaci po nedávném návratu ze Spojených států amerických.

Tým starostů se zúčastnil teprve podruhé, vedle krásného druhého místa sbíral i individuální ceny. Josef Hutěčka, starosta Březnice dostal od krajské syndičky Jany Bubeníkové Cenu Fair play, jeho kolega, starosta Lipové z Ústeckého kraje Pavel Svoboda získal trofej pro nejlepšího střelce.

Dařilo se všem ostatním, bez výhry nezůstali ani velmi dobře hrající Lékaři KNTB, kteří některé zápasy prohráli i kvůli smůle, právě v duelu s nimi ovšem zářili novináři vedení Robertem Hečem z TV Prima.

„Škoda jen, že jsem musel v průběhu opakovaně za reportážemi, prostě to nešlo jinak,“ hlásil „Messi z Lazů“, který v některých zápasech svým kolegům opravdu chyběl.

Klasiku se slušnými výkony předvedli borci Pivovaru Černá Hora, novými členy startovního pole byli fotbalisté z Bystřice pod Hostýnem. Jejich elitní útočník – podhostýnský „Kaiser Franz“ František Rolinc – rád přenechal cenu nejlepšího hráče pro kolegu Tomáše Lipolda.

Nejlepším brankářem se pak stal strážce tří tyčí Magistrátu města Zlína Zdeněk Jokl.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’98107′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1867‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚98107‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>