Policie hledá svědky vážné nehody autobusu a oktávky

LUHAČOVICE - Policie se stále zabývá pondělní těžkou nehodou, při které se u Luhačovic srazil autobus se Škodou Octavia. Aktuálně hledá cestující z autobusu, kteří by mohli poskytnout důležité svědectví, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Vyšetřování dopravní nehody si převzali zlínští kriminalisté, kteří nyní žádají cestující z autobusu, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví kriminalistům pomůže objasnit okolnosti dopravní nehody. V autobuse mělo v době střetu cestovat osm lidí,“ upřesnila Javorková.

Nehoda se stala v pondělí odpoledne. Od Luhačovic směrem k obci Dolní Lhota jel chvíli před 14. hodinou odpoledne pětačtyřicetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia. Z dosud nezjištěných příčin se dostal do protisměru. V té chvíli jel z opačného směru po silnici linkový autobus Mercedes-Benz. Následovala čelní srážka.

Řidič osobního auta utrpěl při dopravní nehodě těžké zranění a záchranáři ho převezli do nemocnice. Lidem v autobuse se nic nestalo. Škoda na oktávce byla vyčíslena na 150 tisíc korun, na autobuse se škoda vyšplhala na rovný milion korun. Policisté u devětatřicetiletého řidiče autobusu provedli dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Zkouška byla negativní.

O této nehodě jsme vás informovali zde.