Projekt na opravu zámecké střechy je zpracovaný už od roku 2016. Již v předchozích letech však zoo musela řešit menší problémy u střechy, např. lokální zatečení. Zpracovaný projekt potvrdil, že některé části střechy jsou skutečně ve velmi špatném stavu a že bude nutné během dvou tří let provést celkovou rekonstrukci.
Rekonstrukce by měla přijít na asi 60 milionů korun, samotná rekonstrukce bude rozložena do několika let. „Půdní prostory zámku jsou totiž dlouholetým letním sídlem kriticky ohrožených vrápenců malých. Vzhledem k tomu, že se jedná o mateřskou kolonii s pravidelným odchovem mláďat v letním období, bude rekonstrukce střechy zámku probíhat pouze od září do dubna,“ vysvětlila Bujáčková. Zřizovatel zoo, město Zlín, v letošním roce podpořil opravu zámecké střechy částkou 17 milionů korun. Začátek rekonstrukce je naplánován na letošní září, předpokládaný termín dokončení je v dubnu 2021. Zoo již nyní projednává se zástupci města Zlína a Zlínského kraje další možnosti zajištění potřebných finančních prostředků.
Památkově chráněný zámek Lešná je architektonickou chloubou zlínské zoo. Jeho výstavba byla dokončena v roce 1893. Od té doby byla pouze dvakrát opravena fasáda, v roce 1955 a poté za bývalého ředitele zahrady Ivo Kliky, kdy se přes omezené finanční prostředky podařilo například obnovit větrací systém základového a suterénního zdiva zámku, vyčistit větrací kanály zaplavené vodou, opravit zborcené kanály pod zámeckým rybníkem, ošetřit dřevěné obložení vstupní haly a knihovny, obnovit elektrické rozvody nebo zrestaurovat zámeckou kapli.