Ve Hvozdné na Zlínsku zmizel kus lesa

HVOZDNÁ - Neznámý pachatel ukradl ve Hvozdné na Zlínsku stromy za 50 tisíc korun. Policie teď po něm pátrá, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Krádeží vzrostlých stromů z lesa ve Hvozdné se zabývají policisté z Fryštáku. Škoda, kterou zloděj odcizením a poškozením stromů majiteli lesa způsobil, se vyšplhala na téměř 50 tisíc korun.

„Osmašedesátiletý majitel lesa na jaře zjistil, že z jeho lesa zmizely stromy. Začal se o krádež zajímat a do lesa chodil čím dál častěji. Po několika týdnech se mu podařilo zjistit přesný počet a druhy odcizených stromů, kterých přibývalo, a krádež oznámil na policii. Zloděj mu v průběhu tří měsíců pokácel a odvezl deset habrů a pět dubů, dalších pět stromů pouze pokácel, ale odvézt je již nestihl. Z vedlejšího lesa zmizelo dalších deset stromů,“ poznamenala Kozumplíková.

Policisté případ šetří jako krádež a poškození cizí věci. Pachateli hrozí v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.