Ivo Mitáček: Chceme z bývalé soudní budovy pobočku pošty

ZLÍN – Vrátit zpět poštu do centra Zlína, zachránit Velké kino, otevřenost radnice vůči obyvatelům, větší bezpečnost v okrajových částech města. To je jen stručný výčet problémů, na které by se chtěla zaměřit koalice Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, v jejichž čele kandidátky stojí Ivo Mitáček. 

Rozhýbejme Zlín. Toto heslo si zvolila koalice Soukromníci, Svobodní a Nezávislí pro podzimní komunální volby. V nich se bude o post primátora ucházet někdejší mluvčí hasičů Ivo Mitáček. Jeho kandidatura byla pro mnohé lidi poměrně velkým překvapením. „Deset let mě oslovovaly různé politické strany a hnutí, ale odmítal jsem, protože jsem byl ve služebním poměru. Ale po pětadvaceti letech jsem tento život uzavřel a přišel čas na změnu. Toto uskupení mě oslovilo hlavně svým programem, ale také lidmi, kteří kandidují. Drtivá většina z nich nejsou členy žádné politické strany,“ vysvětloval Ivo Mitáček.

Své největší přednosti vidí v bezpečnosti města a také v komunikativnosti. „Nevím, čím to je, ale potkávám řadu lidí, kteří si mi stěžují, jak je radnice odbývá, jak s nimi nekomunikuje nebo mají jenom částečně informace. Takže chci, aby se radnice otevřela lidem, aby tu skutečně byla pro ně,“ podotkl Mitáček.

Program koalice se také opírá o problematiku jako stavba sociálního bydlení, nových bytů pro mladé rodiny, ale také bezpečnost města. „Ano, máme sice bezpečné centrum města. Ale bezdomovci, co tu byli, se pouze přesunuli do okrajových částí města, kde se nyní zvýšila kriminalita a lidé se tam bojí. A dál to nikdo neřeší. To se musí změnit,“ upozornil lídr kandidátky. Recept je podle Davida Nepimacha, který je trojkou na kandidátce, jednoduchý. „Je potřeba tyto osoby monitorovat a soustředit je pouze do určitých míst, kde za nimi budou pravidelně chodit sociální pracovníci a budou se jim věnovat tak, aby se lidé nebáli v noci chodit domů přes parky a podchody,“ vysvětloval Nepimach.

Podle koalice má Zlín stále ještě co zlepšovat. „Tak, co mě aktuálně zrovna vadí je to, že je celé město  rozkopané, a hlavně vždy v jednu dobu. Pak je to tu samá objížďka a zákazy vjezdu. A takto je to rok co rok.  Přitom jedu kolem a na stavbě nikde nikdo. Myslím si, že město by se v tomto mělo více angažovat, lépe stavby koordinovat a plánovat a také mít nad nimi i lepší dohled,“ podotkl Ivo Mitáček.

Kandidáti mají také jasno, jak využit bývalou budovy soudu, která již několik let chátrá. „Chceme tam vytvořit pobočku pošty, aby lidé nemuseli nutně se vším chodit do svitovského areálu. Připravujeme k tomu projekt,“ nastínil David Nepimach. Stejně tak hodlají představitelé strany bojovat o záchranu Velkého kina.

Koalice odstartovala webové stránky Rozhybejme.to kam mohou sami aktivně přidávat témata, co by se mělo v krajském městě vylepšit a změnit.

 

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x