Hnutí zveřejnilo seznam kandidátů. Mottem jsou slova Tomáše Bati „Moje drahé, obecní, svaté. „Hledal jsem takové patrioty ze Zlína, bez kterých se město při vůli o dobrou správu obce neobejde. A to se podařilo. Naše kandidátní listina je seznamem vyzrálých osobností, které nabízejí praktické zkušenosti z řízení firem, vzdělávání, veřejných institucí i oblasti kultury. Sestavili jsme tým, který je schopen zvládnout každodenní chod našeho města, zajistit jeho rozvoj a vrátit Zlínu postavení a roli, která mu náleží,“ řekl Čestmír Vančura, co ovlivnilo jeho rozhodnutí kandidovat.
Na druhé pozici za ním je rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petr Sáha. „Chtěl bych se zasadit o to, abychom dokázali využít znalostního potenciálu, který tu je a bude i dál. Abychom nenechali odcházet talentované absolventy, ale podpořili je a umožnili jim zůstat a pracovat ve Zlíně,“ řekl Sáha.
Rozvoj Zlína považují za důležitý i další kandidáti, mezi něž patří podnikatelka Barbora Martinková, generální ředitel společnosti SPUR Tomáš Dudák, advokát Jaroslav Juráš nebo projektový manažer Dušan Sviečka.
Společně se shodují na hlavní vizi uskupení, kterou je starost o město a jeho obyvatele. „Počet obyvatel Zlína se bohužel snižuje. Přesto mladým lidem nenabízíme dostatečně výhodné podmínky, aby zůstali ve Zlíně,“ uvedl Vančura. Vidí ale i další problémy. „Bytový fond se nerozvíjí v potřebné kvalitě a tempu, nedaří se zlepšit dopravní infrastrukturu města a jeho okolí. Realizují se i nepromyšlené a uspěchané projekty. Snaha organizací a lidí, kteří chtějí měnit věci k lepšímu, zůstává mnohdy nepovšimnuta ležet ladem. Zlín nebohatne, ztrácí přitažlivost a reputaci. Město negeneruje kvalitní projekty svého rozvoje, žije více z práce minulých generací. Ze stavitelů jsme se stali údržbáři,“ dodal Vančura.