Cyklostezka je kvůli nebezpečným stromům uzavřena

KVASICE - Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic je opět uzavřená kvůli padajícím stromům. Několik jich muselo být v poslední době preventivně odstraněno, dva stromy na cyklostezku v těchto dnech spadly, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí města Jan Vondrášek.

„Mrzí nás, že musíme cyklostezku ještě před koncem sezony opět uzavřít. Bohužel to bylo kvůli bezpečnosti nezbytné,“ řekl místostarosta Marek Šindler.

Radnice uzavřela cyklostezku z Trávnických zahrádek do Kvasic poprvé na konci ledna, otevřela ji na začátku dubna. Správcem porostu kolem cyklostezky jsou Lesy ČR, které zde na jaře pokácely asi 2 000 vzrostlých stromů, jež byly ve špatném stavu. „Byly napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů. Nákaza se bohužel šíří a stav stromů se zhoršil. Nezbývá proto, než v kácení pokračovat,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Lesy ČR budou v blízkém okolí cyklostezky kácet stromy již příští týden. K zemi by jich mělo jít kolem stovky. Další práce jsou plánovány na podzim, kdy se bude kácet asi 1 500 stromů. „Pokračovat se bude i příští rok na jaře. Cílem je odstranění všech nebezpečných stromů tak, abychom mohli cyklostezku na sezonu opět otevřít veřejnosti,“ doplnil Šindler. Aby cyklostezku v budoucnu pád stromů neohrožoval, bude nutné skolit postupně asi 8 000 stromů. Pohyb na stezce je v současné době nebezpečný, lidé by zákaz měli respektovat.

Kroměřížská radnice otevřela cyklostezku do Kvasic v roce 2010. Trasa napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu.

 

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x