Budova Katolické základní školy se zatím prodávat nebude

UHERSKÝ BROD - Obyvatelé Uherského Brodu a okolních obcí podepsali petici na podporu existence Katolické základní školy a její projekt přestavby budovy v Jirchářské ulici. Zastupitelé se původně měli zabývat prodejem budovy školy, nakonec ale tento bod z programu jednání stáhli, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Elen Sladká.

Problematikou Katolické základní školy se brodští zastupitelé nezabývají poprvé. Letos na jaře řešili petici proti rozšíření Katolické základní školy, kdy se obyvatelé Jirchářské ulice obávali, že by jim nová stavba ve vnitrobloku snížila životní úroveň a vzala jim několik parkovacích míst.

 

Nyní měli zastupitelé rozhodovat o prodeji budovy školy. Jenže nakonec k tomu nedošlo. „Zastupitelé nejprve vzali na vědomí petici, ve které občané apelují na představitele města, aby podpořili existenci Katolické základní školy a její projekt přestavby budovy v ulici Jirchářská. Tuto petici podepsalo 563 občanů Uherského Brodu a dalších 1 044 občanů okolních obcí,“ poznamenala Sladká.

Přestože byl prodej budovy Katolické základní školy jedním z bodů programu, bylo po krátké diskuzi hlasováním rozhodnuto o tom, že byl tento bod stažen. Ožehavou problematikou Katolické základní školy se tak bude dále zabývat nové zastupitelstvo města, které vzejde z říjnových komunálních voleb.

 

--> --> --> --> -->