Parkoviště u OD PRIOR opět v provozu a bude bohatší o několik desítek nových parkovacích míst

ZLÍN - Řidiči pozor, Zlín bude bohatší o několik desítek nově zrekonstruovaných parkovacích míst u obchodního domu PRIOR a již koncem října budou dokončeny rekonstrukce parkovacích míst v okolí mezi PRIOREM, Velkým kinem a hotelem Moskva. Za vším stojí spolupráce s Technickými službami Zlín, které mimo jiné mají na starost i parkovací místa ve Zlíně.

Nově zrekonstruovanou parkovací plochu před obchodním domem PRIOR mohou opět využívat návštěvníci Zlína i místní motoristé. Oprava parkoviště před obchodním domem byla dokončena za spolupráce se subdodavateli Technické služby Zlín, které mimo jiné podporují i městský parkovací systém. Celkem 107 nových parkovacích míst bude k dispozici již od pondělí 22. října.

„Parkování ve městě věnujeme maximální pozornost. Pro usnadnění krátkodobého parkování v centru Zlína jsme upravili sazbu parkovného. První hodina tak bude na parkovištích u OD PRIOR a u Velkého kina zdarma. Za každou další započatou hodinu pak řidiči zaplatí 20 Kč,“ vysvětlil Patrik Kamas, náměstek primátora.

Ale to není vše, dále se bude pokračovat na opravách parkovacích ploch a chodníků v okolí mezi PRIOREM, Velkým kinem a hotelem MOSKVA. Zprovoznění je plánováno od konce října.

„Také tyto opravy provádí Technické služby Zlín. Jednotný systém správy parkovišť zahrne navíc nově vybudované parkoviště za OD PRIOR. V centru města tak přibude 56 zcela nových parkovacích míst,“ doplnil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.