Uherskobrodská školka získala certifikát Zdravá školní jídelna

UHERSKÝ BROD - Mateřská škola Olšava v Uherském Brodě se může pyšnit certifikátem Zdravá školní jídelna. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Elen Sladká.

Školka se snaží už dlouhodobě vést děti ke zdravému životnímu stylu, správné výživě a dostatku fyzické aktivity. „Z tohoto důvodu jsme se před třemi lety zapojili do celonárodního projektu Zdravá školní jídelna. Velkým úsilím zaměstnanců školní jídelny se nám podařilo projekt zdárně završit a byl vyhodnocen Státním zdravotním ústavem v Praze předáním certifikátu naší mateřské škole. Získání tohoto certifikátu nás opravňuje k užívání titulu Zdravá školní jídelna po splnění deseti obtížných kritérií kvality,“ konstatovala ředitelka Mateřské školy Olšava Eva Divoká.

Projektu Zdravá školní jídelna se zúčastnilo 114 škol a uherskobrodská mateřská škola se v této konkurenci umístila mezi prvními pěti a jako jediná v pořadí, co vaří pouze pro předškolní děti. „O to více je toto ,vítězství´ velkou odměnou za snahu o zdravý vývoj a růst všech dětí, které do naší školy docházejí a pro nás je to ujištění, že jsme se vydali tou správnou cestou. Naší prioritou je plnohodnotné stravování, boj proti dětské nadváze, bezpečný pohyb a fyzická aktivita jako přirozená a radostná součást života dětí,“ dodala Divoká.

 

--> --> --> --> -->