Svatomartinské oslavy na zlínském zámku budou mít charitativní podtext

ZLÍN - Oslavy svatého Martina na zámku ve Zlíně nabídnou dětský karneval, komorní koncert, svatomartinskou husu i víno. Serveru Zlin.cz to za pořadatele uvedla Kateřina Martykánová.

Svatomartinské slavnosti na zlínském zámku připomenou oblíbeného světce hned několika akcemi. V neděli 11. listopadu bude odpoledne nejdříve patřit dětem a jejich karnevalu. Večer pak pro dospělé zahraje komorní soubor Concertino. Nebude chybět ani gastronomický zážitek v podobě svatomartinské husy a vína. Program celého dne je zároveň pojat jako benefiční akce, jejíž výtěžek bude věnován na podporu činnosti Střediska rané péče Educo Zlín.

Podle pranostiky přijede svatý Martin 11. listopadu na bílém koni a přinese tak první sníh. „Čekání na jeho příjezd si mohou Zlíňané zkrátit na Svatomartinských slavnostech, benefiční akci pořádané společností Zlínský zámek na podporu Střediska rané péče Educo Zlín. Program slavností je připravený tak, aby si z něj vybral opravdu každý,“  konstatoval ředitel společnosti Zlínský zámek Martin Pášma.

Nejdříve se program bude věnovat dětem, které se mohou těšit na karneval spojený s diskotékou. Tématem karnevalu je pochopitelně svatý Martin, který byl mimo jiné patronem vojáků, kovářů, krejčích, cestovatelů, vězňů, chudáků či pastýřů. Karneval se koná v zámecké herně od 14.00 do 16.00 hodin, vstupné pro děti je 100 Kč, pro dospělý doprovod je zdarma.

Pro dospělé publikum je potom určený koncert komorního souboru Concertino. Soubor je složený z předních hráčů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a Moravské filharmonie Olomouc. Na zámku vystoupí s komponovaným programem Svatomartinské variace, sestaveným ze skvostů klasické a barokní hudby. Koncert začíná v 17.00 hodin ve Velkém sále zámku, v jeho průběhu budou prezentovány fotografie mapující činnost střediska Educo a po skončení následuje degustace Svatomartinských vín. Vstupné na koncert včetně degustace je 249 Kč.

Příznivci slavnostní gastronomie pak jistě uvítají Svatomartinskou večeři podávanou ve stylovém prostředí zámeckého sklepa. Servírovat se bude husa společně se třemi druhy nového ročníku Svatomartinských vín. Vstupenky na večeři stojí 390 Kč a jejich rezervace je možná na adrese info@zlinskyzamek.cz do 28. října.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x