Neurochirurgové ve Zlíně operovali Mariána Kuffu

ZLÍN - Známý konzervativní slovenský římskokatolický kněz Marián Kuffa podstoupil operační zákrok na Neurochirurgickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati. Zlínskou nemocnici si vybral kvůli výborným referencím a rodinnému příteli a lékaři, který zde pracuje, informovala server Zlin.cz mluvčí krajských nemocnic Dana Lipovská.

Vzhledem k tomu, že se na Slovensku objevily spekulace ohledně zdravotního stavu Mariána Kuffy, rozhodl se kněz celou situaci okomentovat. „Kdysi jsem měl úraz po pádu z koně a od té doby také problémy se zády a ploténkami. V poslední době mě trápily kruté bolesti. V košické nemocnici Šaca mi řekli, že je nutná operace. Rozhodl jsem se podstoupit ji ve Zlíně,“ kněz a dodal: „Na neurochirurgii je úžasně sehraný tým. Když jsem se po operaci probral, ani se mi nechtělo věřit, že mám po bolestech, byla to velká úleva. Vše se mi dobře hojí, personál zlínské nemocnice odvedl skvělou práci.“

Marián Kuffa měl zdravotní problémy kvůli výhřezu meziobratlové ploténky, který mu způsoboval obrovské bolesti. „Náš tým provedl mikrochirurgické odstranění části ploténky, která stlačovala nervový kořen, operace měla velmi dobrý klinický efekt. Podobných operačních zákroků u nás prodělá několik set pacientů ročně, máme s nimi dlouhodobé zkušenosti,“ uvedl primář Neurochirurgického oddělení Krajské nemocnice T. Bati Petr Linzer.

Kontroverzní slovenský kněz Marián Kuffa je již nyní pacientem Rehabilitačního oddělení KNTB. Rehabilitace je součástí léčebného postupu, pro pacienty má stejný význam jako samotný operační zákrok.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x