Kuriozita a lá Valašsko. Podivuhodný muž v podivuhodném vozítku.

KAROLINKA - Tohoto pána v předzimním čase v útulném podhorském městečku Karolince nepřehlédnete. Když se vydá třeba na cestu do obchodu po hlavním tahu směr Velké Karlovice, hledí ostatní řidiči, "čubrní" turisté a těší se místní.

Mají v panu Janu Grycmanovi vlastně takovou podivuhodnost. Jeho jednomístné „auto“, ve skutečnosti malý elektromobil pro zdravotně handicapované, který koupil před časem v Napajedlích, působí rozruch. Sledovat jej v akci na silnici je opravdu zážitek. Takové vozítko se vidí málokdy. Bezpečně projede středem Karolinky a zastaví u obchodu. 

„Jezdím na baterku, ujedu dvacet až třicet kilometrů, zrovna jsem si dával nová bytelnější kola s novými pneumatikami. Jezdím hlavně po Karolince do obchodu, ale dojel jsem i do Hovězí, tedy obce, kde jsem dlouhá léta žil, teď bydlím tady. Samozřejmě vnímám zájem okolí, už jsem měl i řadu nabídek na prodej, ale s tím nepočítám. Nohy už mi neslouží jako dřív a tak je to můj výborný společník,“ pochvaluje si svůj stroj.

Video

Nejde přitom o žádnou ruční výrobu na koleni, jde o normální výrobek plný technických vychytávek ze zahraničí.

„Řízení je jednoduché, jedna rychlost dopředu, jedna zpáteční, brzda, kterou prakticky nepoužívám. Nabíjení baterie tak dvě hodiny v normální síti ze zásuvky,“ upřesňuje pan Grycman.

A dodá jednu zajímavou věc. „Na tohle vozítko nepotřebujete řidičák. Ten jsem užíval samozřejmě v minulosti, kdy jsem řídil třeba trabanta nebo moskviče,“ směje se sympatický řidič, který v květnu oslavil neuvěřitelné pětaosmdesátiny.

A pak znovu nasedne, zavře a jede. K potěše své i širokého okolí, řidiči na hlavní zase kulí oči.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162075′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2176‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162075‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x