Ve Starém Městě bude k vidění unikátní betlém z kovového odpadu

STARÉ MĚSTO - V unikátní Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště bude k vidění jedinečný betlém vyrobený z kovového odpadu. Serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Jedinečný betlém bude k vidění od soboty 1. prosince, a to v areálu Kovozoo. Lidé si jej budou moci prohlédnout do 3. února příštího roku. „Betlém bude v životní velikosti,“ upřesnila Martina Juřenová, která má na starosti marketing Kovozoo.

Kovozoo Staré Město je v Evropě jedinečná kovová zoo. Vznikla v dubnu roku 2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. „Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků,“ řekla Martina Juřenová. Betlém vyrobený z kovu a dřeva tu ovšem bude k vidění letos vůbec poprvé.

V současné době Kovozoo obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá. Jako každá jiná zoo i tato kovová je otevřena po celý rok.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x