Plzeňské pro Berany. Sfoukli tři body i s pěnou

PLZEŇ - Po přestávce v extralize jim to šlape. Po páteční domácí výhře nad Vítkovicemi si zlínští hokejisté vychutnali další výhru, o 400 kilometrů západněji, v Plzni. Vyhráli po boji 2:1. Nejen brankář Sedláček, vyhlášený nejlepším hráčem utkání, zaslouží obdiv.

Zlínská vítězství se rodí vždycky po kolektivním vzepětí, to platilo i tentokrát.

Za 45 vteřin hosté jásali, Kuldova teč znamenala vedení.

Ještě do sirény šli Zlínští do dvoubrankového trháku. Scénář téhle trefy stojí za zaznamenání. Role hrdinů okamžiků si rozdělili Kubiš, který vydřel puk, Lakatoš, který ve výhodné pozici našel Ondráčka a posledně jmenovaný mířil do prázdné klece. Pak dle hokejového bontonu smekl pomyslný klobouk za báječnou přihrávku.

Bylo jasné, že rozhodnuto není, však také ve druhé části Kracík snížil a až do konce to bylo drama. Se šťastným koncem pro hosty.

Kdo v přestávce pochyboval o schopnostech zlínského „klecestrážce“ Jakuba Sedláčka, ten teď možná maličko zpytuje svědomí. „Sedlo“ je momentálně ve výborné formě.

Škoda Plzeň – PSG Berani Zlín 1:2.

Zlín má po 20 kolech vzácně vyrovnanou bilanci. 9 výher za tři body, jednu za dva, jednu prohru za bod a devět porážek v řádné hrací době.

Za to se pro tuto chvíli uděluje 30 bodů. A průběžné osmé místo.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x