První sníh vyjely v kraji likvidovat desítky sypačů

ZLÍNSKÝ KRAJ - První zásahy při zimní údržbě silnic v nové sezoně mají za sebou po víkendu silničáři ve Zlínském kraji. Do půlnoci v neděli 18. listopadu najely sypače na krajských silnicích při posypu solí nebo inertním materiálem prvních více než 1 800 kilometrů, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) řekl Vojtěch Cekota.

Zima 2018/2019 si vyžádala během neděle 18. listopadu první zásahy silničářů při zajišťování sjízdnosti krajských i státních silnic ve Zlínském kraji. Na silnicích II. a III. třídy bylo posypáno solí 1 579 kilometrů silnic, kamennou drtí 228 kilometrů. Pluhovalo se zatím jen na třech kilometrech silnic. Spotřebovalo se 107 tun soli, 27 276 litrů solanky a 55 tun inertních materiálů. Uvedené výkony zimní údržby byly zaznamenány v okresech Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín. Na Kroměřížsku zatím sypače k posypu nebo pluhování vyjíždět nemusely.

Na státních silnicích bylo posypáno chemicky 763 kilometrů vozovek, chemický posyp se současným pluhováním byl uplatněn na 16 kilometrech vozovek. Spotřebovalo se 44 tun soli a 16 532 litrů solanky.

V celém kraji vyjelo v neděli na silnice 30 sypačů (celkem je k dispozici 62 sypačů).

„Letošní první projevy nové zimní sezony nebyly na silnicích nijak dramatické a všechny udržované komunikace jsou nadále sjízdné. Řidiči by však už měli dbát zvýšené opatrnosti a volit způsob jízdy, které zimní podmínky vyžadují. Stav povrchu vozovek se při teplotách kolem bodu mrazu může nečekaně měnit,“ doplnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x