Otrokovická radnice nabízí lidem dotaci na vybudování vlastního parkovacího stání

OTROKOVICE - Celkem 300 tisíc korun letos vyčlenila otrokovická radnice ze svého rozpočtu na podporu budování parkovacích stání na soukromých pozemcích u rodinných domů. Možnosti zatím využilo osm lidí, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Žádost mohou zájemci předkládat do konce listopadu. Poskytnutí dotace má podle vedení města vést k omezení potřeby parkování vozidel na místních komunikacích města. Zatím o peníze projevilo zájem osm lidí, díky kterým vznikne na různých místech celkem 13 parkovacích stání.

„Dotace je stanovena paušálně na 10 tisíc korun na jedno vybudované parkovací stání. Přičemž program připouští financovat maximálně dvě parkovací stání na jednu bytovou jednotku související stavby rodinného domu,“ informovala Marcela Sláčíková z odboru rozvoje města. Dodala, že žadatelem o dotaci může být pouze fyzická osoba, jež je vlastníkem stavby rodinného domu včetně jeho přiléhajícího pozemku, na němž bude vybudováno parkovací stání. Rodinný dům ve vlastnictví žadatele ale nesmí být užíván k podnikání. Na druhou stranu není vyžadováno, aby měl žadatel trvalé bydliště ve městě. Další podmínkou je výstavba parkovacího stání v témže roce, kdy je vypsána dotace. Aby žadatelé mohli získat dotaci, nesmí mít žádné závazky po lhůtě splatnosti vůči městu Otrokovice.

Podle Sláčíkové je už nyní evidentní, že celá vyčleněná částka 300 tisíc korun nebude v letošním roce vyčerpána. „Přestože máme nové složení městské rady a program na výstavbu parkovacích stání na příští rok ještě nebyl předložen na jednání rady, je zde vůle výzvu opakovat i v následujícím roce,“ dodal starosta města Jaroslav Budek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x