Během adventního programu vystoupí ve Zlíně Vašo Patejdl, Gipsy CZ, Marek Ztracený a další hvězdy

ZLÍN - Vánoční program nazvaný Adventní Zlín bude zahájen v neděli  2. prosince odpoledne. Nabídne zajímavá hudební vystoupení, jarmark a předvedou se i ledoví sochaři, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Adventní Zlín odstartuje v neděli 2. prosince odpoledne zvonkový orchestr pod taktovkou Ondry Havlíka a lidé se mohou těšit i na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku. První adventní neděli zahájí koncert Vašo Patejdla. Na pódiu se potom během tří týdnů vystřídají další zajímaví umělci jako např. Gipsy CZ, Marek Ztracený, Fragile, David Kraus, Premier nebo The Backwards.

„Rád bych všechny pozval na rozsvícení vánočního stromu a s tím souvisejícím zahájení Adventního Zlína. Velká účast z minulých let nás velmi těší, ale je potřeba tedy také předem upozornit, že náměstí bohužel není nafukovací. I letos jsme připravili několik novinek,“ pozval na Adventní Zlín Jiří Korec, primátor města.

Vánoční  jarmark nabídne od 2. prosince spoustu dobrého jídla a pití a od 8. prosince ho doplní stánky s krásnými řemeslnými výrobky. Naprostou novinkou letošního programu je vánoční stodola, ve které bude každé odpoledne hrát živá hudba, ať už známější místní kapely či méně známí buskeři. Kromě bohatého hudebního programu se návštěvníci mohou těšit také na ten doprovodný: valašské čerty a čertiskovou diskotéku, dětskou fotostezku Letem vánočním světem, ledové sochaře a sochařské dílničky, tradiční Ježíškovu poštu, sobotní tvořivé dílničky nebo vystoupení dětských folklorních souborů. „Společně a pro dobrou věc budeme tvořit dlouhý vánoční řetěz, kterým náměstí na závěr dozdobíme,“ doplnil mluvčí města Zdeněk Dvořák.

V sobotu 22. prosince si lidé budou moct odnést Betlémské světlo v lucerničce vlastní nebo té „pro Anetku“ a poslední večer protančí zájemci s DJ J. V. Navrátilem na jeho Vánoční Oldies Party. Program i jarmark budou ukončeny v neděli 23. prosince ve 14.00 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x