Odborníci v Otrokovicích poradí, jak pečovat o lidi s demencí

OTROKOVICE - Rodinní příslušníci pečující o seniory s demencí mohou opět využít bezplatnou pomoc. V Otrokovicích se dozvědí, jak o své nemocné blízké pečovat, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

V Senioru Otrokovice funguje od roku 2015 Centrum pomoci, jehož cílem je pomáhat  lidem s demencí a jejich rodinným pečujícím. V pondělí 3. prosince 2018 se uskuteční od 16.00 do 18.00 hodin další setkání rodinných pečujících v Senioru Otrokovice, budově C, vedle Společenského domu.

Setkání je určeno pro ty, kteří mají s tímto tématem osobní zkušenost, nebo je tato problematika zajímá. „Lidé zde mohou sdílet nelehké zkušenosti, které sebou nese život s člověkem nemocným demencí. Zodpovězeny budou i praktické dotazy z oblasti péče o tyto osoby. Přítomni budou pracovníci, kteří se starají o lidi s demencí,“ upřesnila Věra Berková ze Senioru C a dodala, že se nejedná o informační seminář. Na tomto setkání bude přítomen terapeut Petr Smékal a sociální pracovníci Senioru.

Na setkání se není nutné přihlašovat předem a vstup je bezplatný. Bližší informace podá Alena Dušková, tel: 576 771 671, 773 558 106.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x