Ve Zlíně vystoupí známý jihokorejský orchestr

ZLÍN - V úterý 27. listopadu v 19.00 hodin se ve Velkém sále Kongresového centra Zlín představí prvotřídní jihokorejský symfonický orchestr KBS Symphony Orchestra ze Soulu. Serveru Zlin.cz to sdělil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Toto prominentní těleso patří ve své domovině mezi nejstarší symfonická uskupení – jeho historie sahá do roku 1956, kdy byl založen při společnosti Korean Broadcasting System (odtud ona zkratka KBS), tedy veřejnoprávní instituci, jež v jižní části Korejského poloostrova poskytuje služby v oblasti rozhlasového a televizního vysílání. Z hlediska umělecké kvality se zároveň jedná o jeden z nejlepších asijských orchestrů; vystupoval v těch nejprestižnějších světových koncertních síních a s těmi nejvýznačnějšími interprety, díky čemuž si za dobu své více než šedesátileté existence vybudoval vynikající renomé.

Symfonické těleso ze Soulu nejprve uvede orchestrální předehru Antonína Dvořáka zvanou Karneval, v závěru večera pak zazní v pořadí pátá symfonie Petra Iljiče Čajkovského. Tato dvě díla budou lemovat jednu z nejkrásnějších a současně technicky nejnáročnějších kompozic určených pro sólový klavír a orchestr, a sice Rachmaninův třetí klavírní koncert. „Zmíněné dílo, které se i v dnešní době těší mimořádné oblibě především díky svým okouzlujícím romantickým tématům, provede korejský pianista Yekwon Sunwoo. I přes svůj mladý věk již tento interpret ve své kariéře dosáhl pozoruhodných úspěchů: v jeho bohaté sbírce titulů z mnoha mezinárodních soutěží vyniká zejména vítězství v proslulém Van Cliburnově klání pianistů za rok 2017, tedy v jedné z nejprestižnějších klavírních soutěží v celosvětovém měřítku,“ doplnila Dagmar Garguláková, vedoucí propagace a marketingu Filharmonie Bohuslava Martinů.

Celý program zazní pod taktovkou izraelského hlavního dirigenta KBS Symphony Orchestra Yoela Leviho, jenž na této pozici působí od roku 2014.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x