Ředitelka zpronevěřila peníze mateřské školy

ZLÍN - Kriminalisté předali v minulých dnech státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněné dvaatřicetileté ženě z obce u Zlína, která jako ředitelka mateřské školy porušila povinnost vyplývající z její funkce a obohatila se o téměř sto padesát tisíc korun. Mateřskou školu zase připravila o více než osmdesát tisíc korun a celkově tak způsobila škodu za téměř čtvrt milionu korun, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Za trestné činy zpronevěra a porušení povinnosti při správě cizího majetku hrozí dosud netrestané ženě v případě jejího odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Ředitelka mateřské školy od září roku 2014 až do konce roku 2015 dodávala stravu do jiné mateřské školy, ale stravu účtovala pouze za polovinu ceny, a to pouze za cenu potravin. Vědomě tím porušila smluvně dané ujednání o ceně dodávané stravy. Za uvedené období připravila dodávající mateřskou školu o 82 tisíc korun.

Veškeré platby, které za dodanou stravu od odběratele obdržela, si ponechala pro vlastní potřebu, aniž by je vložila do pokladny mateřské školy, která stravu dodávala. „Dále vystavila dvě fiktivní faktury na provedení stavebních prací v mateřské škole. Žádná z firem však stavební práce neprovedla. Přesto vybrala z pokladny mateřské školy celkem 81 tisíc korun na uhrazení neprovedených prací. Dále vybrala z pokladny mateřské školy peníze na zaplacení výletu pro děti, přestože fakturu za výlet předtím uhradila elektronicky. Ke konci roku 2015 vybrala z pokladny mateřské školy 20 tisíc korun s tím, že za tyto peníze nakoupí vánoční dárky pro děti, které ovšem nekoupila,“ doplnila Kozumplíková.

Obviněná žena se ke svým prohřeškům nepřiznala, ani neuvedla, k jakému účelu podvodem získané peníze použila.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x