V otrokovické galerii bude vystavovat Alfons

OTROKOVICE - Další ze série výstav pořádaných spolkem Rozumění bude ke zhlédnutí na přelomu roku 2018/2019 v Městské galerii Otrokovice. Hustopečský spolek Alfons představí olejomalby, fotografie, koláže, kresbu, art-protis, prostorové objekty a loutky, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 10. prosince v 18.00 hodin. Výstava potrvá do 6. ledna 2019.

Neformální spolek vznikl v roce 1972 při příležitosti 400. výročí povýšení Hustopečí na město. Zakladatelem skupiny výtvarných tvůrců z Hustopečí i okolních obcí byl Jaroslav Bedřich, profesionální výtvarník a organizátor kulturního života na jižní Moravě. Členové pocházející z řad profesionálních umělců i zkušených autodidaktů se společně více než 30 let prezentovali na výstavách nejen na Moravě ale i v Rakousku. Jsou to autoři užívající rozličné malířské, grafické, textilní i sochařské a keramické techniky. V průběhu trvání seskupení byli jejími členy například Aleš Janšta, Bohuslav Janovský, Jarmila Milotová, Emanuel Petržela, Alena Svobodová či Antonín Vojtek.

Členové uměleckého sdružení zvali ke svým prezentacím často i nejrůznější mladé hosty s novými tvůrčími přístupy. Se vznikem Městského muzea a galerie Hustopeče začali výtvarníci Hustopečska pořádat své postupně tradiční podzimní výstavy právě v prostorách této instituce. V druhé polovině roku 2007 se stávající členové rozhodli sdružit se do oficiálního spolku. Usnesli se na názvu Alfons, který odkazuje na světoznámého umělce Alfonse Muchu a jeho umělecký přínos a působení v českém kulturním životě Hustopečí na přelomu 19. a 20. století.

V Otrokovicích vystaví svá díla tucet  přátel, kteří pracují každý jinou výtvarnou technikou, s jinou představou o výtvarném zpracování, odlišným vnímáním estetiky. Přesto do sebe zapadají a nenásilně se propojují,“ dodal Jiří Holub, předseda Rozumění.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x