Na mikulášský jarmek přiveze zájemce unikátní parní vlak

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Kdo se v sobotu 1. prosince chystá do Valašských Klobouk na Valašský mikulášský jarmek, může se tam nechat dopravit unikátní parní lokomotivou. Serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

V čele soupravy historických vozů pojede parní lokomotiva Matěj. Parní vlak pojede ráno v 8.00 hodin z Valašského Meziříčí do Valašských Klobouk, dopoledne pak zajede z Valašských Klobouk do Vsetína a zpět. Ve 14.00 hodin se pak z Valašských Klobouk vrátí do domovského depa ve Valašském Meziříčí.

„Protože je to současně vlak mikulášský, budou jím procházet mikulášské družiny, které budou mít pro děti nadílku – tu děti dostanou na základě předložení kuponu Mikulášská nadílka, který stojí 30 korun. Předprodej jízdenek bude ve stanicích Valašské Meziříčí a Vsetín. Jízdenka je zároveň rezervací místa. Ve vlaku bude pouze doprodej volných míst. Předprodej jízdenek bude ukončen v pátek 30. listopadu v 18.00 hodin,“ poznamenala za České dráhy Markéta Hradilová.

Jízda z Valašského Meziříčí do Valašských Klobouk vyjde pro dospělého na 140 korun, děti zaplatí polovinu. Za lístek na trase Vsetín – Valašské Klobouky zaplatí dospělí 120 korun, děti pak 60 korun. Pokud někdo vyrazí vlakem do Klobouk z Horní Lidče, vyjde ho to na 50 korun, děti pak 25 korun. Na dětskou jízdenku mají nárok malí cestující od šesti do 15 let věku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x