Zlínští vysokoškoláci celý měsíc pomáhají potřebným

ZLÍN - Bazar, dobrovolné dárcovství krve, přednáška k dobrovolnické činnosti či výstava, to je jen krátký výčet akcí, které Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně (FHS) organizuje v měsíci listopadu. Tento měsíc je pro fakultu každoročně měsícem dobrovolnictví, server Zlin.cz o tom informovala Jana Brázdilová z tiskového oddělení univerzity.

Do svých aktivit FHS zapojuje nejen studenty a zaměstnance univerzity, ale i širokou veřejnost.

Letošní dobrovolnickou sérii akcí odstartovala ve Vzdělávacím komplexu UTB přednáška Každá krev má svůj příběh, a také výstava zachycující chvíle onkologicky nemocných dětí a jejich rodin, prožité na hematologickém oddělení. Výstavu pod názvem Větší než velká výzva FHS připravila ve spolupráci se sdružením Šance Olomouc a Hemato-onkologickým oddělením Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Přednáška i výstava měly společný cíl: motivovat studenty i občany města k bezplatnému darování krve. „Zájemci se mohli dostavit na transfuzní stanici Krajské nemocnice T. Bati a věnovat to nejcennější – svou krev,“ řekla Anna Krátká, která má dobrovolnickou činnost na fakultě na starosti. „Chceme pomoci rozšířit řady bezplatných dárců krve, kterých je stále velký nedostatek,“ dodala Krátká.

Začátek adventu, 26. až 28. listopad, si FHS se společně s organizací Dotek ve Vizovicích vybrala k uspořádání Dobročinného bazaru, do kterého mohou studenti a zaměstnanci UTB věnovat knihy, oblečení či drobné předměty, a jiní si je mohou zakoupit. Letošní ročník se poprvé uskuteční v nových prostorách Vzdělávacího komplexu UTB a poprvé bude fakulta spolupracovat s Coffee Express – pojízdným stánkem s kávou. Ten bude přistaven u budovy FHS, kde si lidé budou moci kávu zakoupit, a část zisku z prodeje bude věnována do výtěžku Dobročinného bazaru. Fakulta doufá, že se touto akcí více otevře veřejnosti, která kolem nové budovy prochází na zastávku MHD Školní. Smyslem akce je získat co nejvíc prostředků pro klienty společnosti Dotek, která se věnuje pečovatelské službě a důstojné péči o seniory.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x