Festival Světlo Valmez se probojoval mezi nejlepší akce na světě

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Festival Světlo Valmez triumfoval nejen na domácí scéně, kdy byl vyhlášen nejlepší akcí roku 2017 v České republice, ale také na mezinárodním festivalu nejlepších světových eventů BEA WORLD 2018. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Renata Votrubová.

Prestižní cenu za Valašské Meziříčí převzala uplynulý víkend v portugalském městě Coimbra místostarostka města Yvona Wojaczková společně s členy organizačního týmu Pavlem Röderem, Martinem Procházkou a Janem Kubincem z partnerské společnosti AV Media.

V kategorii nízkorozpočtových akcí získalo Světlo Valmez úžasné třetí místo a Bronze Elephant Plaque. „Jsem velice ráda, že z desítky nominovaných akcí získal mezinárodní prestižní ocenění právě projekt z našeho města. Festival Světlo Valmez zaujal mezinárodní porotu především svou unikátností a zaměřením na širokou veřejnost,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková. Je podle ní skvělé, že akce s tak nízkým rozpočtem dokázala obstát svou kvalitou a dosahem v konkurenci eventů nadnárodních společností. „Vše se podařilo díky unikátnímu konceptu, který propojuje festival světel s festivalem hudby a výtvarnými aktivitami mladých umělců a dětí našich mateřských i základních škol,“ doplnila místostarostka.

Prestižní mezinárodní ocenění je jasný signál pro město Valašské Meziříčí a pořadatele, že tento festival má smysl a již nyní se začíná pracovat na dalším, v pořadí už třetím ročníku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x