Usadí se Svědík na Slovácku? V lize začal bezvadně

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Trenérský život je svérázný, vrtkavý a plný náhod i okolností, které do sebe zapadají, aby připravovaly příběhy, které se někdy zdají stěží uvěřitelné. A právě teď jeden takový jede naplno. V hlavní roli nový šéf lavičky Slovácka Martin Svědík.

První ligový zápas v barvách těžce zkoušeného klubu ho zavedl do Ostravy. Baník zná dobře, jako velmi nadějný mladík tam hrál a střílel své první ligové góly. Coby v první lize začínající trenér tam v poměrně bouřlivých časech vytáhl mužstvo až na pěkné 5. místo po podzimu sezóny 2014 – 2015. 

Což ovšem tehdejšímu vedení nestačilo a rozvázalo s ním kontrakt. Pokud paměť neklame, mělo jít o málo atraktivní herní projev.

A tak se vydal do běloruského Minsku, tam ovšem spolu s Dušanem Uhrinem mladším hned na jaře skončil.

Peripetií včetně mládežnické reprezentace do 20 let bylo víc, třeba ta mladoboleslavská. Naposledy 44 letý progresivní trenér působil v Jihlavě. Naprosto nešťastně s Vysočinou sestoupil, pak se vzhledem k ekonomickým problémům konal mega výprodej hráčů, ale v polovině druhé ligy i tak jeho tým drží reálnou naději na postup.

A Svědík znovu mění angažmá. Kdoví, snad se už na Slovácku usadí.

Do „své“ Ostravy jel s hráči bez obav ale i bez přehnaného sebevědomí. A léčba Svědíkem opravdu zabrala. Pořádně rozesmutnil svého staršího kolegu Páníka. Slovácko vyhrálo 3:0.

„Tým výborně pracoval, až na prvních deset patnáct minut jsme to zvládli hodně dobře, vycházely nám brejky a hráli jsme přímočaře, to je základ,“ potěšilo nového trenéra.

A dál?

Ještě tři podzimní spíše zimní kola. V sobotu hraje v Uherském Hradišti Sparta. Ta neválí jako před lety a tak se Svědíkův tým může předvést. Bodů pořád není vůbec na rozdávání.

Pro připomenutí, nejdéle v horkém křesle Synotu a pak Slovácka vydrželi dva muži. František Komňacký a Svatopluk Habanec. Vždy to byly čtyři roky. Byla tu i jiná jména. Karel Jarolím, Ladislav Jurkemik, Radek Rabušic, anebo mimo jiné epizodně Milan Bokša.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x