K požáru rodinného domu vyjely čtyři jednotky hasičů

KROMĚŘÍŽSKO - Dnes v noci hořelo v přízemí rodinného domu v Pačlavicích v místní části Pornice.

Požár v přízemí rodinného domu ohlásil spolumajitel domu v 1:22 hodin na evropské číslo tísňového volání 112. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požární stanice Kroměříž a Morkovice-Slížany i jednotkám dobrovolných hasičů obce Pačlavice a města Morkovice-Slížany. Hasiči k požáru vyjeli s třemi automobilovými cisternami, s jedním automobilovým žebříkem a s jedním dopravním automobilem.

Na místě byli jako první profesionální hasiči Morkovice-Slížany a v době jejich příjezdu hořelo v technické místnosti v přízemí rodinného domu. K uhašení požáru byl nasazen jeden vysokotlaký proud vody. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Byl proveden průzkum v patře rodinného domu. K odvětrání zakouřených prostor byl použitý přetlakový ventilátor. V době požáru se v domě vyskytovaly dvě osoby, které nebyly požárem zraněny a ani se nenadýchaly zplodin hoření. Požár měli hasiči pod kontrolou v 1:58 hodin.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

27.11.2018, 7.30 hodin

Rodinný dům měl strop z dřevěných trámů. Hasiči zkontrolovali, jestli se požár nerozšířil na stropní konstrukci.

Spolumajitelka vyšetřovateli hasičů sdělila, že její manžel než šli spát, přiložil do kotle na tuhá paliva. Ona nemohla usnout a tak se šla dívat na televizi. Při vstupu na chodbu uviděla kouř.

Ohledáním místa požáru bylo zjištěno, že požár se omezil pouze na technickou místnost. Zbytek rodinného domu byl pouze zakouřený. Požárem došlo k poškození elektroinstalace a omítek.

Příčinou požáru bylo vznícení hořlavých materiálů, které byly v nedostatečné vzdálenosti od zdroje tepla.

Výše škody způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 5 000 korun. Včasným zjištěním a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 1 500 000 korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x