Silničáři za sedm milionů zrekonstruovali průtah Traplicemi

TRAPLICE – Více než sedm milionů korun stála rekonstrukce průtahu obcí Traplice na Uherskohradišťsku. Práce se dotkly úseku dlouhého půl kilometru, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Práce začaly v květnu a skončily nyní. Investorem byl Zlínský kraj prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje. „Předmětem díla byla rekonstrukce části silnice číslo III/42820 v průjezdním úseku obce o délce 552 metrů,“ uvedl Cekota.

Rekonstrukce spočívala v odstranění původních konstrukčních vrstev vozovky, v sanaci neúnosné pláně a položení nových konstrukčních vrstev vozovky. „Provedli jsme obnovu živičných vrstev. Nová vozovka je živičná a má šířku šest metrů mezi obrubami, s rozšířením ve směrových obloucích,“ popsal Cekota.

Vozovka je lemována betonovými obrubami s přídlažbou z betonového vodicího pásku, tvořícího odvodňovací proužek. „Odvodnění vozovky jsme zajistili pomocí podélného a příčného sklonu a sestavou nových dešťových vpustí, které jsme připojili do nové kanalizace vybudované obcí,“ dodal mluvčí.

Při rekonstrukci obec Traplice provedla stavební úpravy sjezdů k nemovitostem, připojení místních komunikací, ale také postavila nové chodníky včetně veškerých betonových obrub a vystavěla jednotnou kanalizaci.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x