Zlínský kraj plánuje investice více než za miliardu korun

ZLÍNSKÝ KRAJ – Investice za více než miliardu korun plánuje Zlínský kraj. K nejvýznamnějším bude patřit rekonstrukce plicního oddělení Uherskohradišťské nemocnice nebo přístavba budovy v Kroměřížské nemocnici, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Radní kraje projednali Plán rozvoje Zlínského kraje pro rok 2019, který doporučuje schválit zastupitelstvu. Je to strategický dokument, který obsahuje aktivity. Plán rozvoje Zlínského kraje pro příští rok obsahuje celkem 77 aktivit za více než miliardu korun. Největší akce jsou plánované v oblasti zdravotnictví,“ uvedl náměstek hejtmana Josef Zicha, který má na starosti oblast strategického rozvoje.

K nejvýznamnějším patří rekonstrukce plicního oddělení Uherskohradišťské nemocnice s celkovými náklady 200 milionů korun, přičemž v příštím roce se proinvestuje polovina a zbytek v příštích letech. „Další je přístavba budovy A Kroměřížské nemocnice s celkovými náklady 106 milionů, v příštím roce se investuje skoro 77 milionů,“ uvedla Kousalová.

V plánu je také rekonstrukce objektu K Vsetínské nemocnice pro umístění hemodialýzy. Akce bude stát 70 milionů, příští rok se na to má dát 53 milionů. Kraj ale počítá i s rozvojem vybraných sociálních služeb za 460 milionů, příští rok na to připadne 77 milionů.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x