Ve Velkých Karlovicích už se sype sníh pro lyžaře

VELKÉ KARLOVICE – Už v noci na čtvrtek se rozjela sněžná děla ve ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí resortu Valachy Martina Žáčková.

„Zatím zasněžujeme nepravidelně podle aktuální teploty. Termín předpokládaného zahájení sezóny není stanoven – záleží na klimatických podmínkách a je pro nás důležité přípravu neuspěchat, aby povrch sjezdovek vydržel ve výborné kvalitě po celou zimu co nejdéle, což se nám v minulých letech již osvědčilo,“ uvedla Žáčková.

Přípravy směřují podle jejích slov k tomu, aby se mohlo v areálu začít lyžovat nejpozději na vánoční svátky, kdy přijíždějí hosté na sváteční pobyty. Záleží to ale samozřejmě na počasí.

Před letošní sezónou resort opět vylepšil zázemí sjezdovky Horal u hotelu Horal, která je vyhledávaná hlavně rodinami s dětmi, protože poskytuje podmínky pro výuku lyžování. „Rozšířili jsme pojízdný koberec, který bude trojnásobný o délce 51 metrů, což zlepší komfort pro nejmenší lyžaře. Nově také od letoška budeme nabízet výuku lyžování prostřednictvím naší vlastní lyžařské školy Razulák,“ uvedla mluvčí.

Na Razule se i v nadcházející zimní sezóně chystá oblíbená akce Lyžuj a plav, kdy dostávají lyžaři k vybraným typům skipasů hodinový vstup do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal.

„V některých termínech v únoru už máme hotel Horal vyprodaný. Ve Spa hotelu Lanterna chystáme v lednu speciální tréninkový pobyt s výukou běžeckého lyžování – věříme, že přírodního sněhu bude letos pro běžkování dost,“ dodala Žáčková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x