Mikulášský parní vlak projede Zlínským krajem

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nejenom v předvečer svátku svatého Mikuláše, ale už v sobotu 1. prosince mohou děti ve Zlínském kraji potkat Mikuláše s andělem a čerty, a to přímo v historickém vlaku. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí drah Vanda Rajnochová.

Vlak vyrazí v čele s paní lokomotivou Matěj z Valašského Meziříčí do Valašských Klobouk, kde první prosincovou sobotu proběhne tradiční Valašský mikulášský jarmek.

Historický vlak vedený lokomotivou 433.002 „Matěj“ odjíždí z Valašského Meziříčí v 8.00 a přes Vsetín s ním zájemci přijedou do Valašských Klobouk v 9.25. Než se parní vlak vydá odpoledne stejnou trasou na zpáteční cestu, uskuteční ještě jednu jízdu tam i zpět mezi Valašskými Klobouky a Vsetínem.

Ve vlaku budou procházet mikulášské družiny s nadílkou pro děti. Tu děti dostanou na základě předložení kuponu Mikulášská nadílka, který bude stát 30 korun.

Jízdu parním vlakem mohou dospělí i děti spojit s návštěvou 27. ročníku tradičního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách. Tato oblíbená akce nabídne například ukázky řemesel a prodej řemeslných výrobků, ochutnávky valašských specialit nebo ukázky adventních zvyků. Vystoupí také cimbálová skupina a návštěvníci uvidí celou řadu folklorních vystoupení. Nedílnou a velmi atraktivní součástí jarmeku bude mikulášská obchůzka a průvod čertovských družin.

Více o Mikulášském vlaku najdete zde.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x