Přes Traplice, Milovice a Sulimov se jezdí už po nové cestě

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mezi silničními stavbami dokončenými letos na podzim na krajské silniční síti jsou také opravy průtahů v Sulimově a Soběsukách-Milovicích na Kroměřížsku a v Traplicích na Uherskohradišťsku. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík ze zlínského Hejtmanství.

Nejrozsáhlejší rekonstrukce proběhla v Sulimově. Zahájena byla již v létě loňského roku a vyžádala si 23 milionů korun. „Obec tak získala více než kilometr kvalitní vozovky, která odpovídá současným technickým normám. Stavba byla plně financována Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje,“ informoval náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Začátek opraveného úseku leží asi 55 metrů před obcí Sulimov, konec se nachází v prostoru křižovatky silnic III/36741 a III/36735, tedy na začátku obce Vrbka.

Součástí rekonstrukce bylo také nové dopravní značení, odvodnění komunikace, vybudování zastávkových pruhů pro autobusy a rovněž výstavba zárubní zdi dlouhé více než 300 metrů a dešťové kanalizace podél této zdi. Souběžně s touto stavbou zde obec opravila chodníky, položila veškeré betonové obruby podél silnice, vybudovala nástupiště na autobusových zastávkách a upravila připojení místních komunikací, sjezdů a nájezdů.

Na Kroměřížsku byla dále dokončena také rekonstrukce čtyřsetmetrového průjezdního úseku silnice III. třídy v Soběsukách-Milovicích. Na tuto opravu vynaložil Zlínský kraj 10,6 milionu korun. Na Uherskohradišťsku byla dokončena rekonstrukce půlkilometrového průtahu Traplicemi. Stavební práce přišly na 7,2 milionu korun. I zde byl investorem Zlínský kraj.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x