Policie rozkryla gang zlodějů aut, hrozí jim vysoké tresty

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští zlínští kriminalisté odhalili organizovanou skupinu pěti cizinců, kteří mají na svědomí krádeže vozidel nejenom ve Zlínském kraji, ale i v krajích Jihomoravském a Moravskoslezském. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Skupina mužů ukradla nebo se pokusila během dvou let ukrást nejméně 26 aut za necelých 12 milionů korun. Další 1,5 milionovou škodu cizinci způsobili odcizením věcí v autech. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody.

„Hlavním organizátorem skupiny byl třiatřicetiletý cizinec, další obvinění jsou ve věku od 28 do 39 let. Činnost skupiny byla velmi sofistikovaná, obvinění měli krádeže vozidel připravené a dobře promyšlené. Do České republiky se vydávali v nočních hodinách vozidlem s kradenými registračními značkami, které měnili. Vozidla kradli na objednávku a odváželi je na Slovensko,“ popsala Javorková.

Za uplynulé dva roky obvinění odcizili nebo se pokusili odcizit ve třech krajích nejméně 26 aut značek Audi, Renault, Fiat, Citroen, Peugeot a Škoda. Ve Zlínském kraji se zaměřovali především na příhraniční obce, například Bojkovice, Karolinku, Huslenky, ale jejich přičiněním zmizela i vozidla v Kroměříži, Vsetíně, Jablůnce nebo v Kunovicích a Korytné na Uherskohradišťsku. Ve Zlínském kraji odcizili celkem 18 aut.

„Mířili ale i do vedlejších krajů. V Moravskoslezském kraji vloni v červenci odvezli z autosalonu hned čtyři auta za 2,5 milionu korun. Terčem jejich krádeží byla často i větší vozidla např. Fiat Ducato nebo Renault Master, ve kterých měli často majitelé i drahé pracovní nářadí,“ doplnila mluvčí.

Při domovních prohlídkách zajistili policisté mimo jiné i nástroje k páchání trestné činnosti, odcizené registrační značky a také kukly a několik takzvaných ježků, které měli muži připravené k  použití, kdyby je pronásledoval policejní vůz.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x