Zlínský zámek: létat povoleno

ZLÍN - Zlínský zámek zažil, zažívá a zažívat jistě bude výstavy všeho druhu. Umění a historii je zasvěcen spousty let. Expozice, která se otevírá začátkem vánočního měsíce, je ovšem přeci jen ve zdejších prostorách méně obvyklá.

Kam se oko podívá, tam se doslova skví modely funkčních rádiem řízených létajících modelů.

Ne nějaká tintítka, pořádné stroje, které jsou hodny obdivu. Za jejich vznikem jsou stovky i tisíce hodin piplavé práce mistrů tohoto oboru z celé republiky. Velmi výrazný je ovšem podpis těch, kteří působí dlouhá léta v Holešově.

Nejde jen o modely letounů, mimo jiné jsou k vidění třeba rakety, lodě, součásti, ale expozice je také ponorem do historie amatérského letectví v regionu už v baťovské éře ve dvacátých a třicátých letech minulého století.

Tohle je rodinná výstava. Nejen ale hlavně pro pány kluky. A je zcela jedno, jestli je jim pět anebo hodně přes osmdesát. Obdivuhodné létající stroje k vidění až do konce února příštího roku.

Video

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162359′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2188‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162359‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x