Za pár dní začne platit nový jízdní řád vlaků

ZLÍNSKÝ KRAJ - V neděli 9. prosince začne platit nový vlakový jízdní řád pro rok 2019. Ve Zlínském kraji se rozsah regionální dopravy příliš nezmění, informovala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Mezi hlavní změny patří zavedení pátečního posilového vlaku mezi stanicemi Kroměříž a Hulín. Nový jízdní řád bude platit do soboty 14. prosince 2019.

Regionální vlaky ve Zlínském kraji ujedou v době platnosti jízdního řádu 2019 celkem 3,623 milion vlakokilometrů (v jízdním řádu 2018 byl rozsah 3,512 milionů vlakokilometrů). České dráhy vypraví v kraji v pracovní dny v průměru 488 regionálních spojů, o víkendech 387, což představuje průměrně 459 vlaků denně.

V novém jízdním řádu bude na trati 303 Valašské Meziříčí – Kojetín zaveden nový páteční posilový vlak z Kroměříže (odjezd ve 13:55) do Hulína (příjezd 14:03). Tento vlak pojede vždy poslední školní den před víkendem mimo vánoční a letní prázdniny, tedy v pátek (mimo 28. prosince, 19. dubna a období od 5. července do 30. srpna) a také 18. dubna. Spoj bude dále pokračovat do Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.

„Ve Zlínském kraji bude v jízdním řádu 2019, stejně jako v současném grafikonu, v provozu šest moderních motorových vozů RegioShark, a to na spojích z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašské Meziříčí do Kojetína, z Kroměříže přes Hulín, Otrokovice a Zlín do Vizovic a z Vizovic přes Uherské Hradiště do Bojkovic. Tyto jednotky jsou nasazené na 17 procent vlakových spojů ve Zlínském kraji. Na vybraných tratích jezdí motorové jednotky Regionova. Ve Zlínském kraji jsou na 70 procentech všech regionálních spojů nasazena nová či modernizovaná vozidla,“ uvedla mluvčí Rajnochová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x