Mikuláš Rally uzavře sezonu

SLUŠOVICE - Divácky oblíbená Mikuláš rally ve Slušovicích na Zlínsku ukončí úspěšnou sezonu českého rallysportu. Devátý ročník se pojede v sobotu 8. prosince a pořadatelé hlásí pro letošní rok dvě podstatné změny, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rally Roman Ordelt.

Umístění servisní zóny bude v novém prostředí na začátku Slušovic a start byl posunut už na hodinu před polednem. Závěrečná soutěž zapsaná v kalendáři Autoklubu České republiky se uskuteční jako volný podnik charakteru exhibice. Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili trať ve stejné podobě jako v předchozích letech, měří celkem 55 kilometrů a obsahuje pět rychlostních zkoušek na dvou osvědčených úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 kilometrů. Zvýšený důraz je kladen v přípravě slušovické show na bezpečnost diváků.

„Z předních jezdců se objeví například Miroslav Jakeš, Martin Březík nebo Antonín Tlusťák. Co se týče vozového parku, mohou startovat všechna vozidla, co mají platnou homologaci a prošla povinným testováním. Zkrátka od soudobých vozů až po historické vozy,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x