Zlodějky obraly prodavačku o desítky tisíc

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – O 66 tisíc korun přišla pokladní obchodu poté, co dvě ženy odlákaly její pozornost a odcizily sáček s penězi uložený pod pokladnou. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ve čtvrtek krátce po poledni vešly do prodejny s hračkami v Bystřici pod Hostýnem dvě ženy. Nejprve si prohlížely zboží a po chvíli prodavačku poprosily o rozměnění dvoutisícové bankovky. Obsluha v pokladně tuto hotovost neměla, a proto šla prodavačka do trezoru, ze kterého vzala sáček s bankovkami.

„Poté jim dvoutisícovku rozměnila a sáček dala do poličky pod pokladnu. Obě návštěvnice si pak prohlížely zboží vystavené poblíž kasy a neustále se prodavačky jedna přes druhou vyptávaly na různé hračky. Zboží chtěly i ukázat a odpoutávaly tak její pozornost,“ popsala taktiku žen Kyšnerová. Když návštěvnice zhruba po deseti minutách obchod opustily, pokladní zjistila, že sáček s penězi je pryč. Zlodějky si tak přišly na bezmála šedesát šest tisíc korun.

Krádeží se zabývají policisté z Bystřice pod Hostýnem. Pachatelkám v případě dopadení hrozí až pětileté vězení.

„V souvislosti s tímto skutkem pátráme po ženách. První z nich je ve věku okolo šedesáti let a je zhruba 160 centimetrů vysoké silnější postavy. Na sobě měla dlouhou černou sukni nebo šaty a dlouhý tmavý kabát. Na hlavě měla černý šátek. Druhá žena, asi pětadvacetiletá, je zhruba 170 centimetrů vysoké štíhlé postavy a oblečena byla do hnědého dlouhého svetru a světlých riflí. Měla hnědé delší vlasy stažené do culíku. Na jednom ze zápěstí měla tetování. Jednalo se o nepravidelný obrazec,“ popsala Kyšnerová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x